Mockup warsztaty AKCEPTA(K)CJA

Zbuduj z dzieckiem relację pełną wzajemnej akceptacji, bez wymagań i niespełnionych oczekiwań!

Stwórz z dzieckiem relację opartą na poczuciu bezpieczeństwa, zaufaniu, akceptacji i empatycznej komunikacji.

Na 3-tygodniowych warsztatach zadbasz o fundament swojej relacji z dzieckiem, dzięki czemu bezpośrednio wesprzesz jego całościowy rozwój.

Warsztaty będą trwały
od 6 do 24 listopada 2023 r.

Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa

Akceptacja pomimo wielu różnic

Szczera i otwarta komunikacja

Jesteś rodzicem dziecka w wieku żłobkowym lub przedszkolnym?

Boisz się, że nie uda Ci się zbudować z dzieckiem wartościowej, szczerej relacji, która przetrwa okres dorastania i stawania się przez Twoje dziecko autonomiczną jednostką?

Niech zgadnę: Twoje założenia i oczekiwania odnośnie rodzicielstwa były zupełnie inne niż to, czego aktualnie doświadczasz?

A może planujesz dopiero zostać rodzicem i już teraz zastanawiasz się, czy ogarniesz te wszystkie wyzwania, które postawi przed Tobą rodzicielstwo?

A Ty czujesz, że to nie tak miało wyglądać?

Chcesz rozmawiać z dzieckiem i budować z nim więź każdego dnia, ale słyszałaś, że „co ten maluch zrozumie?”, albo że „przez to bezstresowe wychowanie i pozwalanie na dyskusje, rosną same roszczeniowe dzieciaki”?

Masz już dość słuchania dobrych (najczęściej niechcianych) rad, komentarzy i chciałabyś budować z dzieckiem relację na własnych zasadach, ale boisz się sobie zaufać?

Brzmi znajomo?

Też to przeszłam!

Gdy myślałam o swoim macierzyństwie, kiedy jeszcze nie miałam dzieci to snułam wielkie plany, miałam swoje założenia, konkretne oczekiwania.

Po porodzie okazało się, że właściwie od pierwszego dnia życia mojego dziecka, nie jestem już w stanie realizować swoich niektórych założeń. Wizje swoje, a życie swoje, to niestety przełożyło się na to, że czułam, że nie daję rady, zawodzę samą siebie, powinnam bardziej się starać.

W głowie brzęczał mi jeden powtarzany przez liczne grupy kobiet argument „nie Ty pierwsza urodziłaś dziecko”. Skoro nie ogarniam już na starcie, to jak mam być dla mojego dziecka autorytetem w przyszłości?

Czym były te wszystkie „brzęczki” w głowie? Niczym innym, jak szkodliwymi przekonaniami, które od lat karmi nas społeczeństwo, nie tylko kobiety (matki), mężczyzn (ojców) też.

W porę się zorientowałam, że… moja relacja z dzieckiem dotyczy mnie i mojego dziecka. Nikogo więcej. To my, razem, tworzymy tę relację.

Zaczęłam słuchać swojej intuicji, postawiłam na swoje wartości i to, że chcę dać swoim dzieciom to, co sama chciałabym na ich miejscu otrzymać. Przynajmniej do momentu, dopóki oni sami nie byli w stanie powiedzieć mi, czego sami oczekują od naszej relacji.

Budowanie relacji z dzieckiem jest jak budowa domu, jeśli nie postawisz go na solidnych fundamentach to z czasem wszystko może się zawalić.

Gdy zaczęłam słuchać siebie, działać w zgodzie ze swoimi wartościami i intuicją, to zrozumiałam, że:

Nie istnieje relacja idealna

Na szczęście istnieją uniwersalne elementy, o które możemy zadbać w każdej relacji.

Warto wiedzieć, do czego się dąży

Jakie wartości chcę przekazać dziecku? Co chcę, aby zapamiętało z naszej relacji i ze swojego dzieciństwa?

Relację tworzą DWIE osoby

To, że mamy swoje założenia, wizje czy oczekiwania nie oznacza, że wszystkie się spełnią, bo druga osoba może mieć zupełnie inne.

Jeśli chcesz zbudować z dzieckiem relację na lata, a nie tylko do czasu jego wyprowadzki z domu, to musisz postawić się w roli dziecka i przeanalizować, czego sama potrzebowałaś (lub potrzebowałabyś w tej konkretnej sytuacji) jako dziecko.

Być może myślisz sobie teraz…

„Nie mam czasu, przestrzeni, zasobów, a moja relacja z dzieckiem nie musi być idealna, niech po prostu będzie wystarczająco ok. Muszę skupić się na tym, co przyda się mojemu dziecku na długie lata – asertywność, pewność siebie, wiara we własne możliwości”.

Tymczasem budowanie relacji pełnej akceptacji m.in.:

 • daje dziecku poczucie bezpieczeństwa,
 • wspiera jego pewność siebie,
 • buduje jego zaufanie do Ciebie,
 • pomaga dbać o całościowy rozwój dziecka,
 • jest podstawą (i punktem odniesienia) do tworzenia przyszłych relacji Twojego dziecka,
 • daje mu przestrzeń do rozwijania poczucia własnej wartości.

Jednak, aby to się wydarzyło – warto zawczasu przemyśleć i ustalić wartości, na których będzie się opierała Wasza relacja.

To oznacza, że jeśli zadbasz o zbudowanie solidnego fundamentu Waszej relacji, to wespszerz każdy z powyższych elementów rozwoju Twojego dziecka. Nawet, jeśli sama wyniosłaś z domu wiele przekonań, które działały na Ciebie destruktywnie!

Nowe i pełne akceptacji podejście do budowania relacji z moimi dziećmi, zmieniło moje życie

Gdy przestałam patrzeć na innych, na to, że na studiach mówili coś innego, a sama byłam wychowywana „tak” lub „tak”, to nagle zaczęłam budować SWOJĄ relację z dziećmi.

 • Przestałam mieć wyrzuty sumienia związane z tym, że jestem niewystarczająca jako matka.
 • Zrozumiałam, że bycie autorytetem dla dziecka. nie oznacza bycia nieomylną/ idealną, wręcz przeciwnie!
 • Zaczęłam bawić się swoim rodzicielstwem, co znacznie zbliżyło mnie z moimi dziećmi.
 • Jakość mojej komunikacji z dziećmi jest nieporównywalna, odkąd zaczęliśmy otwarcie rozmawiać o tym, co dla nas ważne i co daje nam czas spędzany razem.
 • Przestałam porównywać się do innych mam i swoją relację z dziećmi do ich relacji, bo doszło do mnie, że wcale nie chcę powielać ich zachowań. Nasza relacja ma być zbudowana na naszych wspólnych wartościach.
 • W końcu czuję, że buduję z moimi dziećmi relację na własnych zasadach, nie skupiając się na tym, co zapisane w teoriach i co przekazane z pokolenia na pokolenie.
 • Nie zmuszam się do aktywnego spędzania czasu z dziećmi, kiedy czuję się wyczerpana. Po prostu daję im znać, że w tym momencie nie mam zasobów na aktywnie spędzony czas razem i jeśli chcą – możemy się poprzytulać lub razem coś obejrzeć.

Ty też możesz to poczuć, po przejściu ze mną 3-etapowego procesu na warsztatach!

Chcesz nauczyć się budować relację, która wspiera zarówno Twoje dziecko, jak i Ciebie?

Dołącz do…
listopadowych warsztatów online A.K.C.E.P.T.A(K)CJA

3-tygodniowe warsztaty, pełne zrozumienia i akceptacji, na których wspólnie zadbamy o to, żebyś zbudowała solidny fundament pod relację ze swoim dzieckiem. Żadnego powielania metod wychowawczych sprzed lat, tylko Ty, Twoje wartości i to, co czujesz, że dla Twojego dziecka będzie najlepsze.

W okresie od 6 do 24 listopada razem zadbamy o 3 ważne etapy w procesie budowania Waszej relacji z dzieckiem: kreowanie wizji relacji, zaopiekowanie się trudnościami (błędami i przekonaniami) oraz na samym końcu zajmiemy się królową relacji – komunikacją.

Mockup warsztaty AKCEPTA(K)CJA

Zobacz, przez jaki proces przejdziemy podczas warsztatów

Na warsztatach AKCEPTA(K)CJA przejdziemy przez 3 etapy budowania relacji:

Wizja, cel i kierunek relacji

Na pierwszym spotkaniu porozmawiamy o wizji idealnej relacji, zastanowimy się, czy naszym relacjom z dziećmi przyświeca odgórny cel i jaki kierunek chcemy nadać tej relacji. Zastanowimy się wspólnie, co możemy zrobić, aby nasze relacje zmierzały w odpowiednim kierunku oraz, jaką rolę odgrywa w tej relacji dziecko.

Wyjdziesz z gotową wizją tego, co chcesz od swojego rodzicielstwa, od swojej relacji z dzieckiem i co możesz zrobić, aby Wasza relacja zmierzała w dobrym kierunku.

Trudności, błędy i przekonania – jak sobie z nimi radzić?

Podczas drugiego spotkania porozmawiamy o przekonaniach i największych trudnościach związanych z budowaniem relacji z dzieckiem. Omówię 7 błędów często powielanych po starszych pokoleniach oraz wspólnie przedyskutujemy, co możemy zrobić, aby ich nie powielać.

Wyjdziesz z konkretnymi wnioskami co powinnaś przepracować (ze sobą!), aby Twoja relacja z dzieckiem weszła na wyższy poziom. Zdobędziesz listę skutecznych strategii, które pozwolą Ci reagować w trudnych sytuacjach.

Budowanie relacji metodą AKCEPT

Podczas ostatniego spotkania kupimy się na mojej autorskiej metodzie budowania relacji – metodzie AKCEPT. Zakłada ona, że do najważniejszych części budowania relacji należą: akceptacja i komunikacja.

⭐️ A – AKCEPTACJA
⭐️ K – KOMUNIKACJA
⭐️ C – CIEPŁO
⭐️ E – ELASTYCZNOŚĆ
⭐️ P – PRZESTRZEŃ
⭐️ T – TOWARZYSZENIE

Nauczysz się korzystać z metody AKCEPT w Waszej rodzinnej codzienności. W tym poznasz najważniejsze założenia i sposoby komunikacji, która wspiera budowanie wartościowej relacji na lata.

Możesz nauczyć się budować pełną akceptacji i zaufania relację z dzieckiem, nawet jeśli sama nie doświadczyłaś takiej relacji z rodzicem

Nie potrzebujesz kończyć studiów, ani czytać miliona książek dla rodziców. W ramach warsztatów zebrałam dla Ciebie najważniejszą wiedzę i narzędzia, które pomagają budować wartościowe relacje z dziećmi. Dzięki warsztatom zbudujesz relację, która będzie regularnie wspierała całościowy rozwój Twojego dziecka.

Zobacz, co o konsultacjach ze mną mówią moje klientki:

Co wchodzi w skład warsztatów AKCEPTA(K)CJA?

PAKIET PODSTAWOWY

✔️ 3 spotkania online „live” (3x 1-1,5h)

✔️ Specjalna grupa na Facebooku

⭐️ Bonus: Podsumowanie warsztatów + sesja Q&A (1-1,5h)

⭐️ Bonus: Webinar „5 kluczowych elementów budowania dobrej relacji z dzieckiem”

⭐️ Bonus: Karty pracy

? Dostęp: 3 miesiące (do 31.01.2024r.)

? 1h konsultacji 1:1 po warsztatach (należy wykorzystać do końca stycznia 2024 r.) 

Tylko teraz to wszystko w cenie:

397zł 197 zł!

PAKIET ROZSZERZONY

✔️ 3 spotkania online „live” (3x 1-1,5h)

✔️ Specjalna grupa na Facebooku

⭐️ Bonus: Podsumowanie warsztatów + sesja Q&A (1-1,5h)

⭐️ Bonus: Webinar „5 kluczowych elementów budowania dobrej relacji z dzieckiem”

⭐️ Bonus: Karty pracy

? Dłuższy dostęp: 1 rok (do 30.11.2024r.)

? 1h konsultacji 1:1 po warsztatach (należy wykorzystać do końca stycznia 2024 r.)

Tylko teraz to wszystko w cenie:

697zł 497 zł!

Czy te warsztaty są dla mnie?

Warsztaty AKCEPTA(K)CJA są dla Ciebie, jeśli chcesz:

✅ Zbudować z dzieckiem relację, która będzie stała na solidnym fundamencie stworzonym z Waszych wartości, akceptacji, zrozumienia i zaufania.

✅ Nauczyć się komunikować z dzieckiem w sposób nieoceniający, szczery i otwarty.

Skończyć z powielaniem krzywdzących komunikatów w stylu „dzieci i ryby głosu nie mają”, „co wolno wojewodzie to nie Tobie, smrodzie”, „dorośli mają zawsze rację”.

✅ Wychować dziecko świadome i samodzielnie myślące, a nie posłuszne.

✅ Wspierać od najmłodszych lat zdrowe poczucie własnej wartości i pewność siebie swojego dziecka.

✅ Budować Waszą relację we współpracy z dzieckiem, będąc uważną na Wasze wspólne potrzeby.

✅ Wypuścić w świat człowieka, który będzie potrafił komunikować się z innymi, nawet wtedy gdy ich zdania będą się różniły.

✅ Czuć satysfakcję ze swojego rodzicielstwa i cieszyć się Waszą wspaniałą relacją.

Nie dołączaj do warsztatów AKCEPTA(K)CJA, jeśli:

⛔️ Uważasz, że dzieci powinny słuchać się dorosłych niezależnie od tego, czy mają rację i czy się zgadzają z ich zdaniem.

⛔️ Bycie autorytetem dla dziecka oznacza dla Ciebie bezwzględny zakaz popełniania błędów przez dorosłych.

⛔️ Uważasz, że Twoja relacja z dzieckiem nie wymaga dopracowania i/lub nie chcesz nic w niej zmieniać.

⛔️ Uważasz, że komunikacja z dzieckiem przebiega na poziomie: rodzic mówi, dziecko słucha i nie dyskutuje.

Czy nie byłoby cudownie, gdybyś wiedziała, co robić, by zbudować z dzieckiem trwałą więź na lata, która skutecznie będzie wspierała jego pewność siebie i poczucie własnej wartości?

Czy nie byłoby cudownie, gdybyś wiedziała, co robić, by zbudować z dzieckiem trwałą więź na lata, która skutecznie będzie wspierała jego pewność siebie i poczucie własnej wartości?

Mockup warsztaty AKCEPTA(K)CJA

Dlaczego warto?

Dzięki warsztatom AKCEPTA(K)CJA:

? Naturalnie wesprzesz pewność siebie swojego dziecka

Pełna akceptacji i poczucia bezpieczeństwa relacja z dzieckiem, daje mu narzędzia do tego, by stać się człowiekiem pewnym siebie, o zdrowym poczuciu własnej wartości.

? Nauczysz swoje dziecko komunikować się z innymi

Dziecko uczy się nie tylko poprzez obserwację, ale również poprzez naśladowanie. Pokazując mu, że w domu może się otwarcie komunikować i wyrażać swoje opinie, bez bycia narażonym na ocenę – wesprzesz jego umiejętność do komunikacji z innymi.

? Przerwiesz błędne koło dawnych metod wychowawczych

Każdy z nas wynosi z domu (lub ze środowiska, w którym dorastał) najróżniejsze przekonania. Sztuką jest dostrzec je zawczasu i zacząć nad nimi pracować, po to, by kolejne pokolenia mogły dorastać w atmosferze wzajemnego szacunku, wsparcia i akceptacji.

Pamiętaj: to błędne koło niekorzystnych metod wychowawczych może skończyć się na Tobie.

Dlaczego warto mi zaufać?

Ola Wojciechowska, pedagożka, nauczycielka przedszkola, edukatorka i mama dwójki wspaniałych chłopaków.

Jako nauczycielka przedszkola obserwowałam w jaki sposób rodzice wspierają swoich przedszkolaków i to, co najbardziej rzuciło mi się w oczy to… jednostronna komunikacja. Rodzic mówi, dziecko słucha.

Prowadząc indywidualną terapię pedagogiczną, a także pracując w przedszkolu obserwowałam rozwój dzieci z bliska, do tego aktywnie w nim uczestniczyłam. Widziałam, co działa, co nie działa, co można poprawić, czego całkowicie się pozbyć, a co należy wdrożyć do swoich działań, żeby uzyskiwać lepsze efekty. W trakcie tych kilku długich lat pracy wyciągnęłam dwa najważniejsze wnioski:

 1. Wsparcie rozwoju dziecka nie może przebiegać w poszczególnych obszarach „oddzielnie”, musi dziać się równocześnie, całościowo.
 2. Wspieranie rozwoju dziecka należy zaopiekować odgórnie, rozpoczynając od edukacji dorosłych.

Jednym z celów mojej działalności jest ułatwienie rodzicom całościowego wspierania rozwoju dzieci. Zarówno w obszarze wychowania, edukacji, komunikacji, radzenia sobie z emocjami czy budowania zdrowych relacji z dorosłymi.

Priorytetem w mojej pracy jest budowanie relacji na linii rodzic-dziecko, bo dbając o nią, tworzymy stabilny fundament do pracy w każdym innym obszarze. Wszystko zaczyna się od relacji.

FAQ

Wszystkie spotkania odbędą się w dedykowanej grupie na Facebooku.

W zależności od zakupionego pakietu:

 • Pakiet podstawowy daje dostęp do materiałów na 3 miesiące (do końca stycznia 2024 r.).
 • Pakiet rozszerzony daje dostęp do materiałów na rok (do końca listopada 2024 r.).

Konsultację możesz wykorzystać do końca stycznia 2024 r. Aby wykorzystać konsultację należy odezwać się na adres kontakt@rodzicielstwopodpapugami.pl i umówić swój termin.

Odpowiadając krótko: tak.

Relację z dzieckiem budujemy od pierwszego dnia jego życia, budujemy ją dzięki bliskości, przytulaniu, pielęgnacji. Im szybciej dowiesz się i nauczysz się, jak budować relację w oparciu o otwartą, nieceniającą komunikację i akceptację, tym lepiej.

Oczywiście. Jeśli chcesz otrzymać fakturę do swojego zamówienia, wystarczy, że podczas składania zamówienia zaznaczysz pole „Chcę otrzymać fakturę” i wypełnisz dane firmy.

Nie wystawiamy jedynie faktur dla firm spoza Unii Europejskiej.

Nadal się zastanawiasz, czy wziąć udział w warsztatach?

Nie istnieje coś takiego, jak „relacja idealna”. Każda relacja jest inna, wyjątkowa i powinna być dopasowana do potrzeb osób budujących tę relację.

Tak długo, jak będziesz myśleć, że jako rodzic nie możesz popełniać błędów, nie możesz się pomylić, a nawet niechybnie sprawić przykrości swojemu dziecku – tak długo będziesz więźniem swoich przekonań.

Im szybciej zrozumiesz, że prawdziwa relacja to nie tylko wzloty, a także upadki, błędy, nieporozumienia i… docieranie się dwóch jednostek, tym łatwiej będzie Ci zbudować wspaniałą więź ze swoim dzieckiem.

Sama długo uważałam, że w relacji z moimi dziećmi powinnam starać się bardziej, komunikować się lepiej, robić więcej, bo przecież mogłabym. Tymczasem, w relacjach nie chodzi o to, by były idealne, chodzi o to, by były WASZE. Chodzi o to, by osoby będące w tej relacji były szczęśliwe, czuły się dobrze i bezpiecznie.

Twoje dziecko wcale nie oczekuje od Ciebie bycia idealną mamą. Twoje dziecko chce być zauważone, zaopiekowane, chce spędzać z Tobą czas, chce czuć się ważne, chce być słyszane. Nie chce nieomylnej mamy, chce mamy, która da mu bezpieczną przestrzeń do rozwoju, wesprze, nauczy funkcjonować w społeczeństwie i będzie go kochać.

Jestem pewna, że skoro to czytasz, to robisz co możesz, by wesprzeć swoje dziecko najlepiej jak potrafisz. A z tym, z czym sobie nie potrafisz poradzić sobie sama – mogę Ci pomóc.

Właśnie w tym celu stworzyłam te warsztaty, bo wiem, jak ważna jest więź rodzica z dzieckiem i jak trudno jest czasami przeskoczyć to, co przez lata było nam wpajane do głów.

OK, to podsumujmy ostatni raz, co dostajesz ode mnie po zakupie?

PAKIET PODSTAWOWY

✔️ 3 spotkania online „live” (3x 1-1,5h)

✔️ Specjalna grupa na Facebooku

⭐️ Bonus: Podsumowanie warsztatów + sesja Q&A (1-1,5h)

⭐️ Bonus: Webinar „5 kluczowych elementów budowania dobrej relacji z dzieckiem”

⭐️ Bonus: Karty pracy

? Dostęp: 3 miesiące (do 31.01.2024r.)

? 1h konsultacji 1:1 po warsztatach (należy wykorzystać do końca stycznia 2024 r.) 

Tylko teraz to wszystko w cenie:

397zł 197 zł!

PAKIET ROZSZERZONY

✔️ 3 spotkania online „live” (3x 1-1,5h)

✔️ Specjalna grupa na Facebooku

⭐️ Bonus: Podsumowanie warsztatów + sesja Q&A (1-1,5h)

⭐️ Bonus: Webinar „5 kluczowych elementów budowania dobrej relacji z dzieckiem”

⭐️ Bonus: Karty pracy

? Dłuższy dostęp: 1 rok (do 30.11.2024r.)

? 1h konsultacji 1:1 po warsztatach (należy wykorzystać do końca stycznia 2024 r.)

Tylko teraz to wszystko w cenie:

697zł 497 zł!

Mockup warsztaty AKCEPTA(K)CJA

Wychowaj pewne siebie i potrafiące rozmawiać z innymi dziecko, dzięki zbudowaniu z nim relacji pełnej akceptacji i otwartości

Dołącz do 3-tygodniowych warsztatów i naucz się komunikować i postępować z dzieckiem tak, by Wasza relacja rozkwitała z dnia na dzień, przy wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i akceptacji.